بلاگ

آشنایی با انواع سایبان ها

انواع سایبان و مزایای آن: در مکان‌های مختلف با هدف در امان ماندن از تابش نور خورشید، بارش باران و برف  نصب می‌شوند. آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که در محوطه ویلا یا باغ اختصاصی خود، چند صندلی و یک میز را بچینید و یک فنجان چای گرم یا عصرانه دلپذیر را میل کنید؟ قطعاً نور آفتاب شما را اذیت می‌کند. پس نیاز دارید که یکی از سایبان‌ها را برای راحتی و آسایش بیشتر خود نصب کنید.

تغییرات شدید آب و هوایی یا گرمای غیرمنطقی در یک منطقه باعث می‌شود صاحبان ویلا یا خانه‌های حیاط‌‌دار به فکر خرید یکی از انواع سایبان ‌های وارش  باشند.  و برای ویلاها و خانه‌های حیاط‌دار، در فصل زمستان هم لازم می‌شود که یکی از انواع سایبان‌ های وارش را در محوطه باز نصب کنند. به خصوص صاحبان خانه‌ که خودروی شخصی دارند ترجیح می‌دهند خودروی خود را در زیر سایبان پارک کنند.

انواع سایبان وارش، نه تنها برای خانه‌های ویلایی و ویلاهای شمال مناسب هستند بلکه می‌توانند در قسمت‌های مختلف خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌ها نیز نصب شوند. اگر نامی از سایبان بالکن یا تراس شنیدید در حقیقت، تجهیزات جمع شونده‌ای هستند که در این قسمت نصب می‌شوند و یک سایه را ایجاد می‌کنند.

سایبان‌های وارش مزایای زیادی دارند و همچنین قابل نصب روی پاسیو، بالای پنجره‌ها، تراس و… خواهند بود. سایبان‌های جمع‌شونده یک تعادل را میان آفتاب و سایه برای یک منطقه ایجاد می‌کنند. اگر نیاز به سایه داشته باشید، آن‌ها را باز می‌کنید و اگر بخواهید از آفتاب بهره بگیرید، آن‌ها را جمع می‌کنید.

 انواع سایبان های کارخانه وارش را می‌توانید در مدل‌های مختلف پیدا کنید. به طور متداول، سایبان‌ها از نظر شکل، اندازه و نحوه باز و بسته شدن، به دسته‌بندی‌های مختلف تقسیم می‌شوند. در ادامه، نگاهی بر تقسیم‌بندی انواع این تجهیزات داریم و اجزای آن را به طور اجمالی معرفی می‌کنیم.

آشنایی با انواع سایبان های تولیدی کارخانه وارش در مازندران

 

1- سایبان های وارش مدل بازویی یا جمع شونده

سایبان‌های وارش مدل بازویی همان سایبان‌هایی هستند که آن‌ها را معمولاً در ورودی مغازه‌ها، ساختمان‌ها، بالکن یا تراس دیده‌اید. این سایبان‌ها به صورت بازویی و جمع‌شونده عمل می‌کنند و مجهز به یک موتور الکتریکی هستند. از انواع سایبان جمع‌شونده یا کالسکه‌ای، برای پارکینگ خودرو، ورودی ویلا، پنجره‌ها، پاسیو، بالکن و تراس استفاده می‌شود. این سایبان‌ها تنوع زیادی از نظر جنس و رنگ دارند. از پارچه‌های باکیفیت و مقاوم در برابر شرایط بیرونی برای ساخت سایبان‌های کالسکه‌ای استفاده می‌شود. سایبان جمع‌شونده یا سایبان‌های بازویی، ساختار مقاوم در برابر رطوبت، وزش باد و بارش باران دارند. با توجه به اینکه فضای مورد نظر شما چه ابعاد و اندازه‌ای دارد، طول و عرض سایبان، متفاوت است.

2- سایبان های وارش مدل چتری

یکی از متداول‌ترین و زیباترین انواع سایبان، سایبان چتری وارش است. سایبان چتری وارش برای محوطه‌سازی و زیباسازی ویلا، گزینه مناسبی است. این سایبان‌ها در مدل‌ها و ابعاد مختلف ساخته می‌شوند. یک سایبان چتری همانند چتر بر فراز یک منطقه نصب می‌شود. پارچه‌هایی که برای سایبان‌های چتری به کار می‌روند، معمولاً برزنتی هستند و بسیار مقاوم می‌باشند.این مدل سایبان معمولاً بر روی یک پایه قرار می‌گیرد و ابعاد و اندازه آن متناسب با فضا انتخاب می‌شود.

برخی از انواع سایبان‌های چتری، متحرک هستند و برخی دیگر به صورت ثابت در زمین نصب می‌شوند. سایبان چتری متحرک را به هر منطقه می‌توان منتقل کرد. پایه این سایبان بر روی یک صفحه فولادی محکم قرار دارد که قابل جابجایی می‌باشد. سایبان چتری ثابت وقتی نصب می‌شوند، پایه‌ها در داخل زمین قرار می‌گیرند و یک منطقه را برای همیشه تحت پوشش قرار می‌دهند

3- سایبان های وارش مدل آکاردئونی

یکی دیگر از انواع سایبان‌های پرکاربرد کارخانه تولیدی وارش و با نمای زیبا، به سایبان آکاردئونی معروف است. همانطور که از اسم این سایبان متوجه می‌شوید، همانند ساز آکاردئون باز و بسته می‌شود. سایبان آکاردئونی یک سایبان تجاری یا صنعتی به شمار می‌رود و کمتر برای ویلاها مناسب است. برای پارکینگ‌های خودرو، وسایل نقلیه در مراکز تجاری و تفریحی معمولاً بهتر است از انواع سایبان آکاردئونی استفاده شود.

4- سایبان های وارش مدل استخر

سایبان استخر دسته دیگری از سایبان‌های کارخانه وارش است که  متداول در بازار هستند. به طور معمول، سایبان استخر جزء سایبان اتوماتیک محسوب می‌شود. این سایبان‌ها می‌توانند در دو مدل اسکلت‌بندی فلزی – پلی‌کربنات یا به شکل بادبان‌های قایق طراحی شوند. در نوع اول از پروفیل آلومینیوم و پارچه مقاوم و ورق‌های پلی‌کربنات استفاده می‌شود.

مهم‌ترین اجزای تشکیل‌ دهنده انواع سایبان های وارش

به طور متداول، سایبان ها وارش از چهار قسمت اصلی تشکیل است:

1- پوشش سایبان وارش یا همان پارچه‌های مقاوم

2- چهارچوب یا فریم

3- بازوهای متحرک یا ثابت

4- موتور الکتریکی

پوشش‌هایی که به عنوان پارچه در اجزای اولیه ساخت انواع سایبان به کار می‌روند به عنوان کاور محسوب شده و باید از ویژگی‌هایی همانند دوام و پایداری در طولانی مدت، مقاومت در برابر شرایط محیطی، ثابت بودن رنگ در برابر اشعه‌های خورشید، قابلیت شستشو، عدم نفوذ رطوبت، عدم پاره شدن یا ترک خوردن و هرگونه سوراخ‌شدگی و…  برخوردار باشند.

برای ساخت انواع سایبان از فریم آلومینیوم یا فولاد گالوانیزه استفاده می‌شود. آلومینیوم، وزن سبک دارد و دچار خوردگی یا زنگ‌زدگی نمی‌شود اما اگر از فولاد گالوانیزه استفاده کنید، استحکام فریم یا چهارچوب سایبان بهتر خواهد بود.

یک قسمت محافظ در ساخت انواع سایبان به کار می‌رود تا تمام اجزای برقی و موتور الکتریکی را محافظت کند. پوشش محافظ در حالت سربسته، نیمه بسته یا سرباز در تمام سایبان‌ها وجود دارند.

یکی دیگر از اجزای تشکیل‌دهنده سایبان، موتور الکتریکی است. از آنجائی که وزن بازوهای سایبان زیاد است و باید از طریق یک موتور الکتریکی، کاور را حرکت دهند، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که قدرت و توان موتور باید به اندازه کافی بالا باشد. از طرف دیگر، موتور الکتریکی در سایبان باید دوام و ماندگاری طولانی مدت داشته باشد، بدون صدا کار کند و هزینه تعمیرات یا نگهداری به دنبال نداشته باشد. اگر می‌خواهید یکی از انواع سایبان‌های متداول در بازار را انتخاب کنید به کاربرد آن‌ها، نحوه نصب یا هر مدلی که در نظر دارید فکر کنید.

نکات مهم در خرید انواع سایبان

1- اولین و مهم‌ترین نکته، قیمت خرید سایبان است. شما می‌توانید از یک فروشگاه اینترنتی یا نمایندگی، انواع سایبان‌ها را بررسی کنید. در این صورت هم می‌توانید سایبان ارزان قیمت و هم سایبان‌های لوکس با قیمت گران‌تر پیدا کنید. به نظر می‌رسد سایبان گرانتر، کیفیت بهتری داشته باشند و بنابراین حتی می‌توانید آن‌ها را به صورت سفارشی هم خریداری کنید. عوامل مختلفی بر قیمت انواع سایبان تاثیر دارند. ابعاد و اندازه‌ها، نوع پارچه‌ای که برای سایبان به کار رفته، پروفیل‌های فولادی و آلومینیومی، مدل ساخت به همراه توان موتور الکتریکی، فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت سایبان می‌باشند.

2- وقتی سایبان را خریداری می‌کنید به تنهایی قادر به نصب آن نیستید. اگر خرید سایبان را از نمایندگی یا تولید کننده انجام داده اید حتماً خدمات نصب و راه‌اندازی و تعمیرات آن را هم دنبال کنید. خدمات انواع سایبان برای نصب در حیاط، محوطه ویلا، روف گاردن و سایبان مناسب برای کسب و کارهای تجاری نظیر رستوران یا کافی شاپ در فضای باز ارائه می‌شود.

3- اگر در دنیای طراحی انواع سایبان یک جستجوی ساده داشته باشید متوجه می‌شوید که طرح‌های خلاقانه برای این تجهیزات وجود دارد. به طور مثال، سایبان‌هایی وجود دارند که از طریق ریموت باز و بسته می‌شوند. این دکوراسیون برای محوطه‌سازی ویلا به همراه آلاچیق چوبی یا مبلمان حصیری، بسیار جذاب خواهد بود.

4- یکی از نکات مهم در خرید انواع سایبان، توجه به شرایط آب و هوایی است. اگر می‌خواهید سایبانی برای خودروی شخصی خود داشته باشید توجه کنید که مکان نصب کجاست؟ سایبان‌های مناسب برای خودرو در محل کار با سایبان‌های مخصوص حیاط ویلا یا خانه متفاوت هستند.

5- قبل از خرید سایبان سعی کنید یک مشاوره دقیق با نمایندگی فروش داشته باشید. به این ترتیب بهتر می‌توانید انواع آن را انتخاب کنید.

سخن پایانی

اگر به دنبال یک سایبان کوچک برای سایه در هر محیط باشید کارخانه وارش گزینه‌های مقرون‌ به‌ صرفه را برای هر قسمت از زندگی شما دارد. از سایبان‌های پارچه‌ای سایبان وارش  گرفته تا سقف‌های برقی و متحرک.

سایبان‌ها یک راه ساده برای ایجاد سایه با حداقل امکانات هستند. ما به شما گزینه‌های کوچک و بزرگ را برای انواع رویدادهای فضای باز ارائه می‌دهیم.

سایبان‌ها وارش مزایای زیادی دارند و می‌توانند برای اهداف مختلفی استفاده شوند. بسته به نیاز خود، نصب هر یک از این سایبان‌ها را در نظر بگیرید تا حداکثر محافظت را داشته باشید و رویداد فضای باز خود را هیجان‌انگیزتر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.